Wakacje – I tydzień

Pierwszy tydzień wakacji już za nami. W poniedziałek uczestnicy półkolonii zapoznali się ze sobą, aby w dalszej części dnia móc ze sobą wspólnie rywalizować w zabawach zorganizowanych w centrum rekreacji Fun&Sport. W drugi dzień nasi podopieczni udali się na zwiedzanie Pogórza Ciężkowickiego. Naszą wędrówkę rozpoczęliśmy od zwiedzania Muzeum Przyrodniczego im. Krystyny i Włodzimierza Tomków w Ciężkowicach. W czasie prelekcji uczniowie mogli usłyszeć i zobaczyć wiele gatunków ptaków, wielkich ssaków żyjących obecnie i w przeszłości na terenie polski. Następnie z przewodnikiem wyruszyliśmy na wędrówkę do Skamieniałego Miasta. Miejsce to od dawna funkcjonowało w świadomości miejscowej ludności jako nieprzychylne, tajemnicze, zamieszkiwane przez złe moce. Z każdą niemal wychodnią w „Skamieniałym Mieście” wiąże się jakaś legenda. A to o rycerzu – skąpcu, który ze swej zachłanności pilnując wejścia do groty, w której przechowywał niegodziwie zgromadzony skarb, umarł z pragnienia, a to o  pustelniku, któremu jako jedynemu prawemu pozwolono opuścić miasto przed skamienieniem, to o księdzu, który grając w kości z diabłem przegrał kościół, który również skamieniał. Na obszarze ponad 14 ha rezerwatu zgrupowano skały, które wyglądem przypominają postacie ludzkie i zwierzęce. Największą i najbardziej okazałą wychodnią „Skamieniałego Miasta” jest „Grunwald”.

W środę z racji dużego upału, udaliśmy się dla ochłody na lody do kawiarni Keks,
a następnie do Ogródka Jordanowskiego, aby wspólnie pobawić się na placu zabaw. Po południu zajęliśmy się główkowaniem nad krzyżówkami i szaradami matematycznymi.

Czwartek był dniem rozrywki i wysokich skoków we Fly Parku w Rzeszowie. W piątek odbył się turniej gry w kręgle oraz wodna rozrywka na Aqua Parku.


Weldon

Niepubliczna Szkoła Podstawowa Weldon SCHOOL
39-200 Dębica, ul. Ratuszowa 9
tel. 14 696-92-30, tel. kom. 669-204-245 e-mail: szkola@weldonSCHOOL.pl