Wigilia

Boże Narodzenie to wspaniały czas, który spędzamy w gronie rodzinnym. Uczniowie, rodzice, nauczyciele i pracownicy Szkoły Podstawowej Weldon School to też jedna wielka rodzina. Dlatego co roku spotykamy się przy wspólnej wigilii.

20 grudnia w naszej szkole panowało wielkie poruszenie. Od rana czuć było świąteczną atmosferę, którą pogłębiał jeszcze bardziej wystrój, składający się m.in. z żywej, pachnącej lasem jedliny ułożonej na świątecznym stole.

O godzinie 12.00 na sali rekreacyjnej głos zabrała pani dyrektor a później przemówił  ksiądz katecheta, który skierował wiele miłych i ciepłych słów pod adresem naszej szkoły oraz oficjalnie rozpoczął wigilię szkolną i przedszkolną. W części artystycznej uczniowie klas młodszych zaprezentowali tradycyjne jasełka. W pięknych strojach, z wielkim przejęciem i zaangażowaniem mali artyści odegrali swoje role. Stroje, świetna gra małych aktorów oraz cudownie zaśpiewane kolędy i pastorałki zrobiły na wszystkich duże wrażenie.

Po występie dyrektor Agata Żmuda przekazała uczestnikom spotkania życzenia świąteczne. Wszyscy obecni złożyli sobie również życzenia i przełamali się opłatkiem. Tradycyjnie po opłatku wszyscy zasiedliśmy do wspólnej wieczerzy i delektowaliśmy się potrawami świątecznymi.

Po obiedzie wigilijnym każda klasa udała się do swoich klasopracowni by tam dokończyć świętowanie przy słodkim stole, o który zadbały nasze mamy, którym serdecznie za to dziękujemy. Podczas tych uroczystości każda klasa wspólnie śpiewała kolędy.


Weldon

Niepubliczna Szkoła Podstawowa Weldon SCHOOL
39-200 Dębica, ul. Ratuszowa 9
tel. 14 696-92-30, tel. kom. 669-204-245 e-mail: szkola@weldonSCHOOL.pl