Witaj maj, trzeci maj!

 

W coroczny kalendarz uroczystości w naszej szkole wpisany jest apel z okazji Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Dzień ten jest znakomitą okazją, by uzmysłowić rolę i znaczenie takich słów jak Patriotyzm i Ojczyzna.

30 kwietnia uczniowie klasy II – V w swoim wystąpieniu przybliżyli znaczenie tego wydarzenia w historii naszej Ojczyzny. Przypomnieli nam tło historyczne wydarzeń z 3 maja 1791 r. i starali się wyjaśnić, dlaczego jest to nadal tak ważny dla Polski dzień. Uczniowie przedstawili w sposób bardzo ciekawy – słowem, gestem
i piosenką – cenną lekcję historii, wkładając w to dużo serca
i zaangażowania.

Po uroczystej akademii swoje wiersze zaprezentowali laureaci recytatorskiego konkursu patriotycznego.

 


Weldon

Niepubliczna Szkoła Podstawowa Weldon SCHOOL
39-200 Dębica, ul. Ratuszowa 9
tel. 14 696-92-30, tel. kom. 669-204-245 e-mail: szkola@weldonSCHOOL.pl