Wycieczka do teatru klas 1-3

We wtorek 15 stycznia uczniowie klas 1-3 mięli możliwość uczestniczyć w spektaklu grupy edukacyjnej z Wrocławia „In Art”. Aktorzy w barwnych kostiumach oraz przepiękne lalki zabrali nas na prawdziwą podróż w najdalsze zakątki polskich baśni. Spektakl składający się z trzech przedstawień: „Szewczyk Dratewka”, „Żywa Woda”, „Złota Kaczka” zabrał nas do źródła, w którym każdy może dostać odpowiedź na pytanie: „Co jest miarą prawdziwego człowieka?”.
Dobre serce szewczyka Dratewki sprawiło, że zwierzęta przychodzą mu z pomocą w godzinie najcięższej próby. Pewien młodzieniec zdobywa uzdrawiającą wodę dla chorej matki tylko dlatego, że nie ulega pokusom bogactwa i sławy, a ubogi czeladnik w „Złotej Kaczce” odrzuca takie bogactwo, którym nie można się dzielić, w zamian otrzymując proste lecz szczęśliwe życie.
Nie było tu komputerowych super-bohaterów, gdzie ich wielkość mierzona jest siłą czy liczbą uzbrojenia. Bohaterowie tego przedstawienia to zwykli ludzie często wystawieni na ciężką próbę. Musieli przeciwstawić się losowi mając jako tarczę tylko samego siebie.


Weldon

Niepubliczna Szkoła Podstawowa Weldon SCHOOL
39-200 Dębica, ul. Ratuszowa 9
tel. 14 696-92-30, tel. kom. 669-204-245 e-mail: szkola@weldonSCHOOL.pl