Aktualności

Język francuski od kuchni

Uczniowie klasy 3 postanowili aktywnie poznać język francuski. Podczas jednej z lekcji wykonali deser, który swoje korzenie ma w kuchni francuskiej. Każdy wywiązał się ze swojego obowiązku przyniesienia potrzebnych składników. Wyzwaniem okazał się sam przepis, który był po …. francusku. Ale i to nie było zbyt skomplikowane. Smakowało wszystkim wybornie. A towarzysząca temu zabawa będzie niezapomniana na długi czas!


Malowanie naturą

Martwa natura to od dawna bardzo popularny trend jeżeli chodzi o twórczość artystyczną. Klasa 3 poszła o krok dalej i postanowiła unowocześnić lekcję artystyczną. Wycięte kontury wybranych przedmiotów czy zwierząt zabraliśmy na tereny zieleni wokół szkoły. To co udało nam się zobaczyć i przeżyć jest niepowtarzalne i wyjątkowe. Polecamy ten rodzaj zabawy każdemu! Koniecznie zabierzcie ze sobą aparat! Powodzenia!


Zbiory mniszka lekarskiego

Sezon na mniszka lekarskiego więc zanim zacznie przypominać wygolone „mnisie główki” i pozwoli wiatrowi rozsiewać swoje nasionka spieszmy do ogrodów, na łąki i pobocza, wijmy wianki, róbmy miodek, korzystajmy do woli z tych złotych darów natury. Oto nasze imponujące zbiory


Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Czytanie książek spełnia bardzo ważną rolę: inspiruje, rozwija wyobraźnię, poprawia skupienie i koncentrację, redukuje stres, poszerza wiedzę a także rozwija wrażliwość na drugiego człowieka. Książka jest ciekawa, dzięki niej możemy przeżyć niesamowite przygody, wzruszyć się i uśmiechnąć. Uczniowie uczestniczyli w spotkaniu z copywriter korektor Pauliną Parys! Dziękujemy za podzielenie się wiedzą dotyczącą powstawania książki.


Odwiedziny w Fundacji Psi Azylek

12.04 nasi uczniowie odwiedzili Fundację Psi Azylek w Brzeźnicy. Na miejscu odbyły się ciekawe warsztaty z trenerkami psów, a także wiele zabaw edukacyjnych z mądrymi psiakami. Nasza młodzież w wolontariacie udziela się już 3 lata !


Konkurs plastyczny

Jesteśmy “Solidarni z Ukrainą”- to hasło konkursu plastycznego dla klas 4-8 naszej szkoły. 🎨Ogromne brawa dla wszystkich utalentowanych uczniów!🏅


Na wsi

Pierwszaki w tym tygodniu zapoznawały się tematem wsi. Dowiedzieliśmy się jakie prace polowe wykonuje się wiosną. Poznaliśmy rodzaje zbóż i zwierzęta, które tam żyją. Nie zabrakło również czasu na zajęcia praktyczne.


Zabawy na świeżym powietrzu

Różne gry i zabawy dla dzieci na dworze to świetny sposób na rozładowanie ich niespożytej energii. Nie ma znaczenia, czy jest ciepło, zimno, czy pada deszcz lub śnieg. Każda okazja jest dobra, byśmy mogli się wyhasać i spędzić czas na świeżym powietrzu.


Nauka poprzez działanie

Czyli to co lubimy najbardziej ! Dzieci najszybciej uczą się wówczas, kiedy same czegoś doświadczą. Nie mogą nauczyć się rzeczy, które są dla nich absolutnie niezrozumiałe na poziomie ich percepcji. Aby je zrozumieć, muszą samodzielnie odkryć ich znacznie, dokonać stosownej analizy i wyciągnąć odpowiednie wnioski. Tylko wtedy, kiedy pozwolimy im działać i eksperymentować, w ich mózgach aktywują się takie substancje neurochemiczne, dzięki którym rozpocznie się...


Światowy Dzień Wody

Światowy Dzień Wody – kolejna okazja, by opowiadać jak ważna jest woda i jakim jest skarbem. Taki był temat przewodni naszego tegorocznego konkursu dla maluchów i trochę starszych. Organizatorami konkursu byli: Wodociągi Dębickie, Zespół Szkół Zawodowych nr 1 w Dębicy, Przedszkole Weldon Kids  i Szkoła Podstawowa Weldon School w Dębicy. Dla dzieci i młodzieży przygotowano mnóstwo atrakcji w Fun & Sport: eksperymenty chemiczne z wodą oraz...Weldon

Niepubliczna Szkoła Podstawowa Weldon SCHOOL
39-200 Dębica, ul. Ratuszowa 9
tel. 14 696-92-30, tel. kom. 669-204-245 e-mail: szkola@weldonSCHOOL.pl