Nasza szkoła

 szkola_DSC_0444_front_600

Niepubliczna Szkoła Podstawowa Weldon School rozpoczęła swoją działalność  w 2014 roku. Funkcjonuje ona w systemie klas od 1 do 8.

Szkoła powstała w odpowiedzi na potrzeby rodziców zachwyconych rozwojem  dzieci, uczęszczających do Niepublicznego Przedszkola Weldon Kids. Aby kontynuować efekty edukacji przedszkolnej, zdecydowaliśmy o  utworzeniu nowoczesnej szkoły podstawowej, na miarę potrzeb samodzielnych i  rozbudzonych poznawczo sześcio- i siedmiolatków – nie tylko absolwentów naszego przedszkola.

Praktyka pokazała, że realizowane metody pracy dydaktycznej wyzwalają w dzieciach wyjątkowy potencjał intelektualny, stymulowany i rozwijany w atmosferze akceptacji i szkolnego sukcesu.

Nasi uczniowie korzystają z rozszerzonego programu szkolnego, a oferta szkoły obejmuje pobyt dziecka na świetlicy w godzinach od 6:30 do 17:00.

Nauczanie wszystkich przedmiotów odbywa się z zastosowaniem nowoczesnych pomocy naukowych i wykorzystaniem programów multimedialnych.

Zajęcia dla dzieci odbywają się w salach dostosowanych do potrzeb i oczekiwań najmłodszych. Posiadamy własny plac zabaw. Bogata i wszechstronna oferta edukacyjna szkoły, realizowana jest przez wykwalifikowaną i przyjazną dziecku kadrę pedagogiczną. Nasi  najmłodsi uczniowi zaczynają intensywną naukę języków obcych oraz rozwijają wiedzę informatyczną. Język angielski odbywa się 5 razy w tygodniu, język francuski 2 razy, język hiszpański 1 raz w tygodniu. Zajęcia komputerowe prowadzone są w salach wyposażonych w osobne stanowiska dla każdego dziecka.
W ramach lekcji wychowania fizycznego oferujemy: basen, lodowisko, taniec, gimnastykę korekcyjną oraz zajęcia na sali gimnastycznej. Posiadamy szeroką ofertę zajęć pozalekcyjnych.

Podczas pobytu na świetlicy dzieci odrabiają zadania domowe oraz przygotowują się do zajęć na następny dzień. Nauczyciele pracują z każdym dzieckiem stosując zasadę indywidualizacji. Praca z uczniem zdolnym pomaga rozwinąć jego talenty, zainteresowania jak również pokazuje w jaki sposób efektywnie uczyć się i odnosić sukcesy. Uczniowie z deficytami, mający trudności w opanowaniu materiału podczas lekcji objęci są pracą na indywidualnych zajęciach wyrównawczych i kompensacyjnych.

Działania, jakie podejmujemy służą przygotowaniu naszych uczniów do życia w nowoczesnym, zmieniającym się świecie. Kształcimy i wychowujemy młodych obywateli Europy świadomych przynależności do rodziny, regionu, kraju, świata.  Zobacz tutaj galerię zdjęć…

 


Weldon

Niepubliczna Szkoła Podstawowa Weldon SCHOOL
39-200 Dębica, ul. Ratuszowa 9
tel. 14 696-92-30, tel. kom. 669-204-245 e-mail: szkola@weldonSCHOOL.pl