PODKARPACKI FESTIWAL NAUKI

W dniu 20 września uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Podkarpackim Festiwalu Nauki, który odbył się w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym Województwa Podkarpackiego G2A Arena w Jasionce k. Rzeszowa.

Ideą festiwalu jest popularyzacja nauki i najważniejszych osiągnięć naukowych, a także rozbudzanie zainteresowania kierunkami technicznymi. Podkarpacki Festiwal Nauki to wydarzenie, które przyciąga rzesze głodnych nauki i tych chcących dopiero co poznać jej fascynujący świat. Jest to jedna z największych imprez popularnonaukowych w kraju. Podczas festiwalu można spotkać naukowych wystawców z całej Polski, podziwiać najnowsze technologie, eksperymentować, uczyć się i przy tym doskonale bawić. PFN organizowany jest przez Fundację Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu „Dolina Lotnicza”.

W programie PFN było wiele ciekawych wykładów, spektakularnych pokazów naukowych i strefy pikniku naukowego. Podczas festiwalu uczniowie mogli spotkać naukowców i popularyzatorów nauki z całego kraju, zobaczyć wynalazki i eksponaty naukowe, roboty, drony, eksperymenty chemiczne i fizyczne, poznać tajniki nowoczesnych technologii IT, spróbować swoich sił na symulatorach lotu, a także rozwiązać łamigłówki i bawić się nauką.

Zarówno najmłodsi uczniowie z klas I-III, jak i Ci starsi z IV, V i VI klasy mogli znaleźć coś, co ich zainteresuje i przykuje uwagę na dłuższy czas. Z pewnością nie było czasu na nudę, a godziny spędzone na festiwalu minęły bardzo szybko i przyniosły nam mnóstwo niezapomnianych wrażeń.


Weldon

Niepubliczna Szkoła Podstawowa Weldon SCHOOL
39-200 Dębica, ul. Ratuszowa 9
tel. 14 696-92-30, tel. kom. 669-204-245 e-mail: szkola@weldonSCHOOL.pl