Wycieczka do Ogrodzieńca

23 września odbyła się szkolna wycieczka na Pustynię Błędowską oraz do Ogrodzieńca. Uczniowie mieli okazję zobaczyć jedyną w Europie pustynię, która podzielona jest na dwie części: północną i południową. Jedna z nich jest przeznaczona do zwiedzania dla turystów, druga zaś jest częścią wojskową, o czym można było się przekonać obserwując skoki spadochronowe. Na pustyni odbył się konkurs na najciekawszą budowlę wykonaną z materiałów znalezionych na piasku. Okazuje się, ze na pustyni znajdują się bardzo ciekawe materiały… Kolejnym wyzwaniem było znalezienie mieszkańca pustyni mrówkolwa, ale niestety nie udało się

go odnaleźć. Po kilkunastominutowej wędrówce przez pustynię nasza karawana dotarła na wzgórze Czubatka, skąd rozpościerał się piękny widok na całą pustynię.
Kolejnym punktem wyprawy był Ogrodzieniec i wspaniały zamek znajdujący się na Szlaku Orlich Gniazd. Kręte schody, wąskie przejścia i korytarze dodawały uroku temu magicznemu miejscu. Po zwiedzaniu był czas na zakup pamiątek i oczywiście pyszny obiad w restauracji.


Weldon

Niepubliczna Szkoła Podstawowa Weldon SCHOOL
39-200 Dębica, ul. Ratuszowa 9
tel. 14 696-92-30, tel. kom. 669-204-245 e-mail: szkola@weldonSCHOOL.pl